Dünyaca ünlü ekonomistler İstanbul’a geliyor

Türkiye’nin birinci Ekonomik Dönüşüm Tepesi, ‘Pandemi daha sonrası periyotta iktisat paradigmasında dönüşüm ve yükselen ülkeler’ ana teması ile 29 Eylül’de İstanbul’da gerçekleştirilecek. Hazine ve Maliye Bakanlığı konut sahipliğinde gerçekleşecek olan tepe, Bakan Nureddin Nebati’nin açılış konuşmasıyla başlayacak.

Zirve kapsamında, dünyaca ünlü üst seviye finans ve iktisat profesyonelleri, sanayi, ihracat ve istihdam merkezli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, akademisyenler, iktisat müellifleri, piyasa temsilcileri bir ortaya gelecek.

Zirvede Türkiye İktisat Modeli dünyaya tanıtılacak. Türkiye’nin iç ve dış dinamikleri, jeo-stratejik şartları, COVID-19 salgını ve daha sonrasında yeni global ekonomik sistemin ortaya çıkarmış olduğu fırsatlar ele alınacak. Dünyadaki ekonomik gelişmeler, iktisat siyasetleri, global istikrarlar, yatırım, üretim, istihdam, ihracat, büyüme üzere başlıklar önde gelen akademisyenler tarafınca tartışılacak ve fikir alışverişinde bulunulacak.

Dört panel düzenlenecek

‘Pandemi daha sonrası devirde iktisat siyasetlerinde yeni eğilimler’, ‘Gelişmekte olan ülkeler için yatırım-üretim-ihracat modelinin önemi’, ‘Yeni devirde altyapı yatırımlarının artan önemi’, ‘Yeni periyotta büyümeyi destekleyici bir finansal mimarinin artan önemi’ olmak üzere toplamda 4 panelde gerçekleştirilecek.

Zirvenin sonunda yapılacak olan ‘Yeni Periyotta Kapsayıcı Büyüme Nasıl Sağlanabilir?’ oturumuna çevrimiçi iştirak sağlanabilecek.

Yayım tarihi
umut-ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir